Matematické soutěže

3. dubna 2014

Oblíbná soutěž Matematický klokan se konala v pátek 21. 3. 2014.

Studenti naší školy se zapojili do tří kategorií – Kadet, Junior a Student. V kategorii Kadet vyhrál s převahou Filip Frýba z kvarty, na druhém místě se umístila Sofie Dlouhá z tercie a třetí místo obsadila Petra Špačková z tercie. V kategorii Junior zvítězil Petr Hromják z II. ročníku, druhý byl Martin Bárta ze sexty a třetí Tomáš Paulíček,  rovněž ze sexty. K této kategorii je třeba poznamenat, že studeni I. ročníku gymnázia a kvinty byli na horách, a tak je škoda, že se nemohli zúčastnit. V kategorii Student obsadil 1. místo Petr Syrový z oktávy, druhý byl Jiří Lietavec ze septimy a třetí Ondřej Fanta ze IV. ročníku.

Školní kolo Matematické olympiády pro studenty vyšších ročníků gymnázia se konalo koncem ledna. Zúčastnili se studenti a zejména studentky I. ročníku a kvinty (kategorie C) a II. ročníku gymnázia (kategorie B). Do krajského kola postupují Jana Krejčíková z I.ročníku, Minh Do Hanh a Monika Stajnerová, obě z kvinty. Oblastní kolo se koná začátkem dubna v Praze a studentkám budene držet palce, aby se jim dařilo co nejlépe!

RNDr. Taťána Vránová, za předmětovou komisi MAT