MATURITNÍ PLES LYCEA

27. ledna 2016

Maturitní ples 4. Lycea se tradičně konal na domácí půdě v sále rekonstruovaného hotelu Grand v pátek 22. ledna. Naše třída vložila v posledních týdnech do organizace plesu většinu své energie; vždyť průběh a zdar této události leccos vypovídá o vyzrálosti maturantů. Jestliže je maturita označována jako zkouška dospělosti, maturitní ples bych nazvala pomyslnou předzkouškou.

Téma plesu nás napadlo v hodinách českého jazyka a literatury při četbě Kafkovy Proměny. Vždyť proměnami člověk prochází v průběhu celého svého života! V tomto duchu – tedy  "Noc proměn aneb co z nás bude?"-jsme pojali také maturitní video. Jestli se povedlo, můžete posoudit sami.

Přestože začátek plesu musel být pozdržen, čekání se určitě vyplatilo. Hosty, kteří rozebrali vstupenky téměř do poslední, pobavila nejprve kolínská taneční skupina Endorlino. Poté následovalo předtančení maturantů, slavnostní šerpování, zpěv studentské hymny a netradičně pojatý proslov zástupců třídy. Největší jásot pak vzbudilo originální půlnoční překvapení.

Děkujeme nejen všem sponzorům, ale i rodičům, prarodičům, kamarádům a profesorům za trpělivost a pomoc a za to, že nás přišli podpořit v tak hojném počtu.

Naproti mně visí na zdi šerpa s nápisem Maturantka 2016. Je lehce pošlapaná a zmuchlaná, ale přesto mi bude připomínat nejen jeden z nejhezčích večerů v mém životě, ale do těch nejbližších týdnů také novou výzvu, která před námi stojí – maturitu.

 Kristýna Zelená, za třídu 4. Lyceum

Poslední novinky