Čertovský rej

5. prosince 2015

Prosinec je především svátkem dětí. Těší se na Vánoce , ale zároveň prožívají i obavy z příchodu Mikuláše a čerta. Studentky 3.rošníku SOŠPg pravidelně připravují dopolední program v místních mateřských školách, kde vykonávají pedagogickou praxi.

Nejinak tomu bylo i letos. Díky zodpovědnému přístupu a využití kreativních metod se děti se studentkami „ vyřádily“, topily pod kotlem, zametaly, tančily, recitovaly …..opravdu se nenudily.  Viz. fotodokumentace.

Již 3.12.2015 v  podvečer potěšila nebeská a čertí delegace děti  zdejší nemocnice. Zároveň zazpívala pacientům na oddělení LDN, někteří si dokonce zanotovali společně koledy. 4.12. 2015 V Základní škole Husova se někteří žáci obávali Knihy hříchů, naproti tomu v Mateřském centru Kopretina Čáslav musel zasahovat „Anděl“ či maminčina náruč, aby se ti nejmenší nebáli zlobivých čertů.

Svoji pouť ukončila nebeská a pekelná návštěva v ředitelně školy. Naštěstí vedení školy, ekonomický úsek i všichni studenti zůstali v plném počtu a pokračovali dále ve své práci.

Děkujeme  třetímu ročníku  za příjemné zážitky , vynikající reprezentaci školy ve jmenovaných institucích a všem příjemný čertovský víkend.

Za pedagogický tým       Marie Frajerová