MOKRÉ DOBRODRUŽSVÍ aneb ZÁPISNÍK (z) JEDNÉ VODY

16. září 2014

Komu by se nelíbilo zahájit nový školní rok vodáckým kurzem? Tedy, skoro. Žákyně 3.a a 3.b SOŠPg Předškolní a mimoškolní pedagogiky tak učinily a vypravily se po krásné Vltavě.

Vodácký kurz započal v pondělí 8.9. ve Vyšším Brodě v kempu Pod Hrází. Zde jsme se, po šesti hodinové cestě, seznamovali jak s vodou, tak i sami se sebou. Během čtyř dní se nám podařilo uplout přibližně 50 km a z našich "přístavů" jsme mimo jiné navštívili i cisterciácský klášter a Čertovu stěnu ve Vyšším Brodě, dále pak hrad Rožmberk, Muzeum tortury a voskových figurín v Českém Krumlově a Zlatou Korunu, kde byla naše poslední zastávka. Vodák byl nejen o "kamarádství“, ale také o odhodlání a odvaze sjet 10 jezů, nebát se namočit, usínat ve společnosti hmyzích kamarádů a především nějakým způsobem přežít stravu, kterou jsme se sami pokoušeli připravovat. Celý kurz provázela pohoda. A za velmi příjemnou atmosféru, uspořádání a vedení kurzu děkujeme všem učitelům tělesné výchovy, panu školníkovi a paní profesorce K. Fidlerové, kteří si snad tento kurz také užili.

Barbora Jelínková, 3.b