NÁBOJ

18. dubna 2017

7. 4. 2017 se uskutečnilo na dvanácti různých místech střední Evropy největší matematické klání středních škol - NÁBOJ.

Jedná se o soutěž, ve které se pětičlenné týmy během 120 minut snaží vyřešit co nejvíce postupně zadávaných úloh. V Náboji nejde o pouhé aplikování získaných vědomostí, ale úlohy vyžadují především důvtip a nápady. Přínosem této soutěže je také týmová spolupráce soutěžících. Naši školu v seniorské kategorii do Prahy vyjela reprezentovat skupina studentů ve složení Jana Krejčíková ze IV. ročníku, Petra Špačková ze septimy, Radoslav Hašek, Martin Kostrubanič a Vojtěch Vařečka ze III. ročníku.

V rámci všech 405 soutěžních družstev ze zemí střední Evropy se naši studenti umístili na 205. místě, v celkové konkurenci 138 týmů z celé České republiky získali 68. místo a mezi deseti skupinami soutěžících ze Středočeského kraje obsadili 4. místo. Účastníkům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

I. Čechová