Návštěva organizátora soutěže Best in English spojená s přednáškou

18. února 2018

Dne 13.2.2018 navštívil naši školu magistr Lukáš Kerhart z agentury Czech-us, která každoročně připravuje mezinárodní online jazykové soutěže Best in English a Best in Deutsch, jichž se naši žáci již několik let pravidelně účastní.

V úvodu svého vystoupení předal pan Kerhart ocenění Anně Strnadové ze IV. ročníku gymnázia, jež v letošním 7. ročníku soutěže Best in English obsadila vynikající 4. místo v rámci České republiky a celkově skončila osmá z více 17.600 účastníků z 29 evropských zemí. Za tento skvělý výsledek získala naše studentka diplom, poukaz na nákup elektroniky a také poukaz zajišťující účast na mezinárodní letní jazykové škole European Summer School. Certifikát získali také příslušní vyučující cizích jazyků dohlížející na hladký průběh obou výše zmíněných soutěží a komunikaci s organizátory.

 

Po předání ocenění následovala podnětná přednáška o studijních a pracovních pobytech v zahraničí, které agentura Czech-us pořádá již téměř 15 let. Studenti byli seznámeni se specifiky nejvyhledávanějších evropských i mimoevropských destinací a příležitostmi, které jim tyto destinace nabízejí. Na závěr dostali prostor pro dotazy související s různými aspekty studia, práce a života v zahraničí. Pevně věříme, že tato poutavá přednáška u studentů podnítila jejich zájem nejen o cestování, ale také o další studium cizích jazyků, bez nichž se při pobytech v zahraničí zkrátka neobejdou. Případní zájemci o studijní či pracovní programy organizované agenturou Czech-us naleznou potřebné informace na webových stránkách www.czech-us.cz

 

Mgr. Tomáš Burda

 

Poslední novinky