Namaluj si triko!

19. května 2015

Už zbývá jen pár dnů a na naší škole ukončí svoje dvouleté dálkové studium slečny, mladé paní i mnohonásobné maminky svoji „dobrovolnou školní docházku“

Nutno připodotknout, že zdaleka ne všem, které před dvěma lety začínaly, se podařilo překonat všechny nesnáze a dojít až sem, před dveře, za kterými na ně čeká maturita.

V polovině dubna jsme měly poslední hodinu výtvarné výchovy. Pravda, mohly jsme opakovat dějiny výtvarného umění nebo učivo metodiky. Chtěla jsem ale, aby si všechny studentky odnesly něco na památku. Něco, co jim bude připomínat léta strávená na naší škole. Léta, kdy se valná většina z nich vrátila do doby svých studentských let. Neměl to být jen kus pomalovaného papíru, který by skončil po nějaké době v koši na odpadky. Vybrala jsem pro ně činnost, která je neobvyklá a mohou ji vyzkoušet poté i v práci s dětmi.

Nakoupila jsem barvičky na textil a malovaly jsme na trička. Inspirací byla dětská kresba. Vznikaly kytičky, paňáci, autíčka, lokomotivy, zvířátka…Po počátečním strachu z nové techniky se práce rozjela neuvěřitelným tempem a v očích všech se dalo číst, jak jsou nadšené. Všechny jsme si to užily a můžete sami posoudit, jak se nám dílo podařilo na obrázcích ve fotogalerii.

Dodatečně vyslovuji všem velikou pochvalu!

Mgr. Mirka Cempírková

Poslední novinky