Národ se ubránil po 21.!

19. listopadu 2015

Dne 18. listopadu 2015 se konala již po 21. dějepisná soutěž Národ se ubránil, pořádaná spolkem Bojovníků za svobodu pod patronací Gymnázia Jiřího Ortena.

Obsahem bylo téma velmi důležité: druhá světová válka. Naše škola vyslala dva týmy po dvou členech, které se velmi dychtivě zajímají o moderní historii. Naším jediným a velkým soupeřem v kategorii gymnázií bylo Gymnázium Jiřího Ortena, jež vyslalo také silné a plně připravené dva týmy po dvou. Bohužel se nedostavily školy odborné, takže se soutěže v kategorii středních odborných škol účastnila pouze jediná. Před samotný zahájením nám třináctičlenná skupina dějepisného semináře kutnohorského gymnázia profesionálním a velmi záživným způsobem prezentovala projekt  na téma Ležáky plný zajímavých a přitom neznámých faktů o geografii. Souboj to byl neobyčejně obtížný, neboť nám byly kladeny velmi náročné otázky, na které jsme byli dokonale připraveni s pomocí pana profesora Havla. Naše týmy pomocí sofistikované taktiky brainstormingu překonaly veškeré překážky bez problémů a s nadhledem. Po lítém boji jsme vyhráli již po šestnácté. Druhý tým, v obsazení Prchal a Horní z třetího ročníku, obsadil krásné třetí místo. Děkujeme tomuto týmu a doufáme, že příští rok dodrží tradici a vyhrají. Děkujeme též panu profesoru Václavu Havlovi za vynikající přípravu a dopravu na akci.

Vítězný tým B+Š (Brebera a Štický)