Národní kolo chemické olympiády

24. ledna 2016

Ve dnech 25. – 28. ledna 2016 proběhne národní kolo chemické olympiády v Pardubicích.

Naši školu bude reprezentovat úspěšný student Petr Nohejl (oktáva). Prošel školním kolem, které hravě zvládl. Následovalo krajské kolo, kde získal 1. místo (prosinec 2015). Tento měsíc si zasoutěží v národním kole. Středočeský kraj bude ještě zastupovat Blanka Husťáková z gymnázia z Kralup nad Vltavou.

52. ročníku této soutěže se zúčastní celkem 50 studentů z různých krajů. 45 studentů soutěží v kategorii A (převážně zástupci gymnázií). Pět žáků zastupuje kategorii E (studenti středních odborných škol s chemickým zaměřením). Po celou dobu soutěže se žáci setkají s teoretickými úkoly i praktickými, laboratorními pokusy.

Petře, přejeme mnoho štěstí a zážitků!

Mgr. Jitka Fialová