Národní technické muzeum

13. února 2015

Ve středu 11. 2. 2015 žáci II. ročníku gymnázia společně se sextou v doprovodu profesora Borského a profesorky Krejčíkové navštívili Matematicko-fyzikální fakultu v Praze, kde si zábavnou formou pokusů zopakovali učivo a zároveň se i přiučili něco nového o termice a molekulové fyzice

Po krátkém přejezdu autobusem exkurze dále pokračovala v Národním technickém muzeu. Tam si našel své opravdu každý. Pro dívky zde byly zajímavosti z domácnosti, architektury, ale i ukázka televizního studia, kde se všichni mohli vyfotit. Nelze také pominout úžasné exponáty z oboru dopravy, které ocenili především chlapci. Od lokomotiv, přes auta, motorky a letadla došli až k závěru a kolem druhé hodiny odpolední opět usedli do autobusu a zamířili do Čáslavi.

Všem se tato exkurze moc líbila a byla na ni spousta kladných ohlasů.