Naše zážitky a zkušenosti z jazykového pobytu „BERLÍN S VÝUKOU“

3. prosince 2015

Dne 23. listopadu se část třídy sexty a septimy vydala na jazykový pobyt do Německa.

Naší první zastávkou byly Drážďany, do kterých jsme dorazili po pár hodinách jízdy. V tomto krásném městě, které je i spjato s českou historií, jsme viděli jeho nejvýznamnější památky, jako byl zámek Rezidenzschloss, kostel Frauenkirche, náměstí Theaterplatz, Semperovu operu či galerii Zwinger. To, že se blížil čas Vánoc, jsme poznali hned – všude okolo nás vrcholily přípravy vánočních trhů.

Ještě tentýž večer jsme dorazili do Berlína, kde jsme se po zdlouhavém čekání v hale ubytovali a navečeřeli. Ráno jsme psali rozřazovací testy, podle kterých jsme byli rozděleni do 3 skupin. Výuka trvala 3 hodiny a probíhala přímo v budově hostelu. Po obědu ve formě balíčku jsme se vydali na prohlídku protiatomového krytu a muzea The Story of Berlin. Návštěva krytu na nás všechny značně zapůsobila, dozvěděli jsme se, jak je kryt postaven, vybaven a jak by teoreticky fungoval. Dále jsme viděli obchodní a společenské centrum Europa-Centre či novorománský kostel Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche.

Třetí den pokračovala výuka jako v den předešlý a v půl jedné už jsme projížděli známou ulicí Pod Lipami směrem k Braniborské bráně. Po velkém množství vyfocených fotek jsme se vydali k dalším památkám, jako byl památník zesnulých Židů „Holocaust Mahnmal“, Říšský sněm, televizní věž nebo Weltzeituhr.

Další den jsme znovu započali učením – poté nás čekala odměna ve formě certifikátů o úspěšném absolvování jazykového kurzu. Po obědu jsme navštívili muzeum Check Point Charlie, kde jsme měli možnost nahlédnout do hrůzné historie Berlínské zdi. Toto muzeum nás donutilo přemýšlet nad tím, jakou škodu a násilí tato zeď, dělící jedno město, napáchala. Dále se náš směr ubíral do Pergamonu, muzea s významnými antickými artefakty, mezi které patří například Ištařina brána.

Poslední den jsme se po vcelku krátké jízdě ocitli v tropech. A sice v uměle vytvořeném letovisku Tropical Islands, v němž jsme strávili 4 hodiny ve skoro 30°C teple s množstvím bazénů a atrakcí. Vyčerpaní jsme nasedali do autobusů a doufali, že cesta bude alespoň tak z poloviny zábavná jako chvíle, které jsme v Berlíně strávili.

Eliška Chudomelová, Septima

Poslední novinky