Návštěva anglického představení v Pardubicích

16. dubna 2014

Dne 7. 4. se naše třídy osmiletého gymnázia sexta a septima v doprovodu profesorek Žákové a Novákové účastnily vzdělávací exkurze do Pardubic.

Ve Východočeském divadle jsme zde měli možnost shlédnout v bravurním podání hereckého sboru rodilých mluvčí anglické představení Peter Pan. Napjatě jsme sledovali hodinu a půl trvající dobrodružství létajícího chlapce, který nikdy nevyroste. Představení nám jednak ukázalo kouzelný svět, který vzešel z pera skotského novináře, romanopisce a především autora divadelních her J. M. Barrie, ale také nás i nejednou rozesmálo. Herci nás okouzlili nejen svojí dokonalou angličtinou, ale také aktivní prací s publikem a schopností obléci se do mnoha rolí. Po krátkém rozchodu jsme opět zamířili zpět do školy. Z představení jsme si odnesli dlouhotrvající vzpomínky na létajícího Petra, překrásnou Wendy a pompézního kapitána Hooka.

Za třídy sexta a septima Šimon Hanzal