Návštěva Rakouska

3. října 2016

Ve čtvrtek 22. 9. 2016 v brzkých ranních hodinách studenti III. ročníku a septimy nastoupili do autobusu a vydali se na poznávací zájezd do Rakouska.

Hlavním cílem naší výpravy byla prohlídka památníku koncentračního tábora v Mauthausenu, kam jsme dorazili před devátou hodinou ranní. Během prohlídky, která trvala téměř tři hodiny, jsme se seznámili s tragickým osudem vězňů koncentračních táborů za  druhé světové války ve spojitosti s totalitní nacistickou mocí. Všechny toto téma zajímalo a ještě dlouho jsme o všem diskutovali. Po prohlídce v Mauthausenu jsme se vydali do městečka Berchtesgaden, které jsme si nejprve sami prohlédli a poté navštívili zdejší solné doly. Návštěva solných dolů nás nadchla především zajímavou a zábavnou formou prohlídky, kterou jsme měli možnost si užít v českém jazyce. Noc jsme strávili v krásném, vybaveném hotelu ve městě Grödig, ale už brzy ráno jsme vyrazili do nádherného města Salzburg. Zde nám prohlídku obohatil náš průvodce pan Zdeněk Urban poutavými příběhy o historických památkách města. Dále jsme navštívili hrad Hohensalzburg, katedrálu sv. Ruperta a Virgilia a dokonce jsme viděli i rodný dům Wolfganga Amadea Mozarta.

Celý výlet se nám všem velice líbil a tímto bychom chtěli poděkovat našemu pedagogickému doprovodu. Panu profesoru Havlovi a paním profesorkám Čechové i Krejčíkové za přátelský přístup, organizaci a milou atmosféru po dobu celého zájezdu.

Poslední novinky