Němčinář roku 2015 je tady!

20. května 2015

Druhý ročník jazykové soutěže Němčinář roku proběhl formou online testu, který se spustil na všech školách dne 24. dubna 2015 a trval přesně 60 minut. V

V testu, sestaveného na úrovni B1-B2, se objevila gramatika, poslech a orientace v textu. Cílem soutěže bylo poskytnout zpětnou vazbu a porovnání s dalšími školami v našem okrese, kraji a celé České republice. Druhým důležitým cílem bylo motivovat studenty k učení německého jazyka, čehož se organizátoři snažili dosáhnout hlavně atraktivními cenami a rovněž zpětnou vazbou.

Soutěže se v ročníku 2014/2015 zúčastnilo 1728 studentů ze 126 škol. Skvělého výsledku dosáhla maturantka ULRIKA TILLMANN z oktávy, která obsadila 5. místo a my všichni jí srdečně gratulujeme. Naši školu dále reprezentovalo 14 studentů a studentek a jako škola jsme obsadili 39. místo.

Slavnostní předávání cen a diplomu se uskuteční dne 4.6.201 (5. vyučovací hodinu) v Aule školy. Součástí udílení cen bude i krátká přednáška o cestování a studiu VŠ v zahraničí.

Milí studenti, milé studentky, přijďte si užít atmosféru při předávání cen a diplomů a vyslechnout si osobní postřehy a zkušenosti těch, kteří v zahraničí studovali. Třeba se vám budou poznatky hodit ve vašem rozhodování a směřování budoucí kariéry.

Mgr.Ivana Frýbová