Netradiční loučení 3. TVS

29. června 2016

V úterý 28.6.2016 proběhla poslední hodina specializace tělesné výchovy před prázdninami a zkouškově důležitým čtvrťákem.

Paní profesorka Hnátková pojala loučení se s námi netradičně, nic jiného se od ní nedalo čekat, a do poslední chvíle nám nechtěla prozradit, co se vlastně bude dít. Kde kdo by čekal, že si popřejeme hezké prázdniny a promluvíme si o bezpečnosti v létě. Všechny jsme však pochopily, že si povídat nebudeme, když jsme dorazily k posilovně ve Vodrantech. Zjistily jsme, že i některé „čáslavačky“ netušily, že posilovna tady existuje.

Po příchodu jsme se převlékly. Paní profesorka nás seznámila se zásadami kruhového tréninku a posilování, které jsme si pečlivě zapsaly. Poté nás již čekala malá „zahřívačka“ a protažení se. Se všemi stroji jsme byly seznámeny, pověděly jsme si, jaký sval stroj posiluje, a jak se s ním pracuje. Pak už začala ta zábavnější část, kdy jsme všechny stroje zkoušely. Některé se zadýchaly více, některé méně. Vše jsme vyzkoušely a test, zda zvládneme přednos minimálně 6x, naštěstí i po čtyřtýdenní praxi jsme všechny zvládly. Na závěr se každá podle svých potřeb uvolnila a protáhla.

I když naše poslední hodina nebyla jen o povídání, moc jsme si ji užily, a děkujeme paní profesorce Hnátkové za skvělou „ exkurzi“. Nyní již můžeme jít do posilovny a nebudeme jako „Alenky v říši divů“.

3. TVS

Poslední novinky