Neviditelná výstava 2.B

2. května 2014

V pondělí, dne 28. dubna se naše třída, 2.b, pod vedením paní profesorky Fidlerové a paní profesorky Frajerové vypravila nejprve do kolínského divadla, a pak navštívila Neviditelnou výstavu v Praze.

Nejprve jsme zhlédli představení divadla Drak „Ikaros“. Hudební inscenace o touze letět za sluncem diváky určitě poučila, ale zároveň i pobavila. Po vydařené podívané jsme se vydaly do Prahy. Jen si představte, jak byste se cítili, kdybyste se ocitli v úplné tmě. Naše třída tuto možnost dostala. Nejprve jsme se rozdělili na malé skupinky, pak jsme se vydali do speciálně vybavených zatemněných místností, které napodobovaly běžná prostředí, jako je malý byt, ulice, les, galerie, či bar. Celou výstavou nás doprovázeli nevidomí nebo slabozrací lidé. V dalším prostoru jsme měli možnost vyzkoušet si např. Braillovo písmo, hry poslepu a další zařízení a předměty, které nevidomí v běžném životě používají.

Celodenní exkurze byla velice vydařená a Neviditelnou výstavu každému doporučujeme. Díky ní jsme si uvědomili, jak jsou naše ostatní smysly důležité, a vyzkoušeli jsme si na chvíli život nevidomých.

Kristýna Ronovská, Kristýna Ledvinková 2.b

Poslední novinky