Oblastní kolo olympiády v českém jazyce

1. února 2018

Dne 30. ledna 2018 se uskutečnilo oblastní kolo Olympiády v českém jazyce.

Naši školu reprezentovali studenti, kteří se výborně umístili již v základním kole. Tento rok se dostavili do Kutné Hory na Gymnázium Jiřího Ortena dvě naše terciánky a tradičně tři gymnazisté i tři zástupci odborných škol – v našem případě lycea a střední odborné školy pedagogické. Příprava na selektivní výběr učiva z českého jazyka pro základní či střední školu není jednoduchá. Přesto ji naši zástupci perfektně zvládli. Novinkou bylo, zejména pro porotce, nové hodnocení slohové části. V předcházejících letech byla 2. část dotována pouze 10 body, nyní došlo k navýšení na 20. Kritéria evaluace byla zaměřena na téma, obsah, stylistické zpracování první desítkou bodů, k naplnění celkového počtu byl zapotřebí bezchybný pravopis a interpunkce. Pochvalu si zaslouží M. Benda, V. Pavlas a B. Vášová z gymnázia, neboť svým umístěním na 2., 3., 4. místě naprosto vyšachovali češtináře z Gymnázia Jiřího Ortena KH. Konkurencí jim bylo pouze Církevní gymnázium KH, které obsadilo 1. místo.

V I. kategorii si skvěle vedla T. Kašparová z tercie, která mezi 30 žáky obsadila 5. pozici. Na začátečnici výborný výkon.

Všem účastníkům děkujeme.

Daniela Sošková