OKRESNÍ KOLO OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

5. února 2017

Dne 1. února 2017 se uskutečnilo okresní kolo Olympiády v českém jazyce v budově GJO v Kutné Hoře. Po prezenci účastníků se zahájilo první částí – prověřením znalostí z gramatiky, morfologie, sémantiky a syntaxe.

Po přestávce se pokračovalo slohovou prací. Volný prozaický útvar inspiroval svým zadáním k mnoha variacím. Téma: Kdyby nebylo všechno tak složité ...

Obou uvedených částí II. kategorie se zúčastnilo celkem 18 studentů ze 7 středních škol Kutnohorska. V nižší věkové skupině jsme zástupce tercie a kvarty neměli. V okresním postupovém kole jsme si nevedli špatně. Měli jsem reprezentanty, jak za gymnázium, tak i z pedagogické školy a lycea. Jako obvykle se za největší konkurenty, a to oprávněně, považovali soutěžící z Církevního gymnázia v Kutné Hoře a ti, kteří využívali domácího prostředí – GJO. V první části excelovala děvčata z církevního gymnázia, zástupci naší školy a studenti GJO.

Stylistika rozhodla. Z famózního úspěchu našich studentů máme velkou radost. Uznání za skvělý výkon si zaslouží Klára Pazderková (3. Pg) - 2. místo a Simona Břeňová (III. G) - 3. místo. Tradičně dobrými výsledky se může pochlubit i David Jandečka (sexta), který se s malým bodovým rozdílem umístil na 6. místě společně s nováčkem této soutěže, Markem Bendou (I. G)

Všem děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Daniela Sošková

Zde výsledková listina ke stažení

Poslední novinky