Okresní kolo olympiády v angličtině přineslo kompletní sadu medailí!

18. února 2018

Dne 12. 2.2018 proběhlo na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Naši školu tentokrát reprezentovalo šest žáků usilujících o medaile ve třech z pěti soutěžních kategorií, a sice v kategorii I.B (prima a sekunda), II.B (tercie a kvarta) a III.A (1. až 3. ročník SŠ a kvinta až septima).

Po úvodní písemné části, testující poslechové dovednosti a znalosti gramatiky, absolvovali všichni účastníci rovněž část ústní, v níž museli popsat a porovnat obrázky, vést rozhovor a přednést samostatný ústní projev na zadané téma. Nutno podotknout, že výkony soutěžících ve všech kategoriích byly letos více než vyrovnané, což dokládají i nepatrné bodové rozdíly na jednotlivých místech. V této velmi kvalitní konkurenci obstála šestice našich studentů na výbornou, neboť získala celkem čtyři cenné kovy, včetně kompletní sady medailí!

V kategorii I.B triumfovala Julie Provazníková ze sekundy, jež tak úspěšně navázala na stříbro z loňského ročníku soutěže. Stříbrní skončili Matěj Holoubek (kategorie II.B) a Marek Benda (kategorie III.A), jenž navíc postupuje do krajského kola. Medailovou sbírku zkompletoval David Svoboda, který v kategorii II.B získal bronz. Jan Barák z primy ani Michal Buchta ze II. ročníku gymnázia sice na nejvyšší příčky nedosáhli (obsadili 5. respektive 6. místo), avšak při své premiérové účasti v okresním kole získali cenné zkušenosti do dalších ročníků. Všem našim soutěžícím děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a medailistům gratulujeme ke skvělým výsledkům. Marku Bendovi přejeme hodně štěstí v krajském kole, které se již tradičně uskuteční koncem března v Kladně.

Za vyučující anglického jazyka Mgr. Tomáš Burda