Okresní kolo olympiády v českém jazyce

18. února 2016

Dne 16. února 2016 se uskutečnilo na Gymnáziu Jiřího Ortena v KH okresní kolo olympiády v českém jazyce. Prezence žáků I. kategorie proběhla bez naší účasti, neboť nemáme žádné terciány ani kvartány, kteří by mohli být zařazeni do této věkově odpovídající skupiny.

V II. kategorii nás reprezentovali jak gymnazisté, tak i studentky z pedagogické školy a lycea. Výsledky nás nezarmoutily, i když  vavříny prvních dvou míst zůstaly na gymnáziu Jiřího Ortena. Musíme přesto pochválit Elišku Auervaldovou, která s minimálním rozdílem jednoho bodu obsadila 3. místo. Potěšena ze čtvrtého místa byla i studentka 2. ročníku pedagogické školy, Klára Pazderková. Ani další nominovaní z naší školy si nevedli špatně. V konkurenci dvacítky středoškoláků se pohybovali v žebříčku hodnocení v první půlce.

Všem děkujeme za účast a věříme, že příště příští rok bude líp!:-D:-D;-)