Okresní kolo olympiády v německém jazyce

28. ledna 2015

Ve středu 28. ledna 2015 se na naší škole konalo okresní kolo olympiády v německém jazyce.

Konverzační jazykové soutěže se ve 4 kategoriích zúčastnilo celkem 24 žáků a žákyň ze základních a středních škol. V nejmladší kategorii I.A zvítězila Natálie Krausová ze ZŠ Žižkov v K. Hoře. V kategorii osmých a devátých tříd ZŠ obsadil 3. místo Ondřej Vajgl ze ZŠ Sadová Čáslav, 2. místo vybojovala Kateřina Štainerová ze ZŠ Potěhy a na 1. místě se umístila Nela Rindová ze ZŠ Masarykova Čáslav. Třetí místo v kategorii víceletých gymnázií obsadila žákyně naší kvarty Barbora Vášová, druhá příčka patřila Anně Markétě Peldové z CG v K. Hoře a vítězkou kategorie byla Anna Jeřábková z GJO v K. Hoře. V nejstarší kategorii III.A a v silné konkurenci obstáli výborně naši studenti. Na 3. místě se umístila Do Hanh Minh ze sexty, 2. místo vybojoval Šimon Hanzal ze septimy a vítězkou kategorie se stala Hoang Kim Chi z VOŠ, SPŠ a OA v Čáslavi. Všem účastníkům děkujeme a vítězům přejeme hodně štěstí v krajském kole soutěže.

Mgr. Kamil Navrátil, Mgr. Lenka Meszárošová, Mgr. Ivana Frýbová