Olympiáda z německého jazyka

5. ledna 2017

V prvním týdnu nového kalendářního roku 2017, ve středu 4. 1., se studenti naší školy zúčastnili školního kola olympiády v německém jazyce. V učebnách č. 25, 26 a 27 si studenti prověřili své cizojazyčné dovednosti.

První – písemná část – testovala poslech s porozuměním. Ve druhé části studenti podstoupili ústní zkoušku skládající se ze dvou částí – nejprve absolvovali motivační rozhovor, poté reagovali na situaci týkající se německy mluvících zemí.

Odvahu přihlásit se do školního kola sebralo celkem třicet dva studentů. V kategorii mladších žáků se umístily studentky II. ročníku gymnázia: první místo Natálie Zelingerová, druhé místo Tereza Slavíková a místo třetí Simona Kohoutová. V kategorii starších žáků vyhrály první místo studentky Michaela Vébrová(III. ročník gymnázia), druhé místo Natálie Phamová (septima) a místo třetí Nikola Kokešová (III. ročník gymnázia). Tato trojice postupuje do krajského kola. Zvláštní uznání získali studenti prvního ročníku gymnázia Vojtěch Pavlas a Marek Bendo za výborné znalosti o Švýcarsku. V další neobvyklé „kategorii šprýmař“ vyhrál Lukáš Kubelka z druhého ročníku gymnázia. :-)  

Gratulujeme výhercům a též VŠEM zúčastněným za jejich velké nasazení, se kterým se do soutěže přihlásili.

 

Mgr. Ivana Frýbová, Mgr. Lenka Meszárošová,

Mgr. Kamil Navrátil, Mgr. Kristýna Trávníčková

Poslední novinky