Olympiáda v anglickém jazyce

26. ledna 2016

V pondělí, 25. ledna 2016 se na naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Studenti soutěžili v kategoriích IB (Prima) a III B (vyšší gymnázium, čtyřleté gymnázium, pedagogická škola a lyceum).

Velká konkurence byla právě v kategorii středoškoláků.  Soutěž probíhala ve dvou kolech. V prvním kole byl zadán náročný poslech, který většina účastníků zvládla velmi dobře. Přesto do druhého, konverzačního kola, postoupilo jen deset nejlepších. Téma bylo opravdu náročné – problémy současného světa a jejich souvislosti. Studenti v zajímavých diskusích prokázali nejen znalost tématu, ale především skvělé konverzační schopnosti – širokou slovní zásobu, schopnost plynule a bez potíží vyjádřit svůj názor i zdůvodnit svůj pohled na daný společenský jev.  První místo získal Martin Holoubek, na druhém se umístila Adéla Štefánková a na třetím Minh Do Hanh (všichni ze Septimy).

I když – jako v každé soutěži – je vítězem jen jeden, blahopřejeme všem studentům.  Těm, kteří postupují do okresního kola, přejeme hodně úspěchů. Zároveň děkujeme všem účastníkům za jejich snahu a chuť porovnat si své znalosti z angličtiny. Věříme, že své znalosti v životě bohatě zúročí!

Výsledková listina k nahlédnutí

Za skupinu angličtinářů R. Slobodová