Olympiáda v českém jazyce

5. prosince 2014

Dne 4. prosince se uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce.

1. kategorie byla tentokráte reprezentována pouze třídou kvarta, neboť ročník předcházející na naší škole chybí. Z tohoto důvodu byla konkurence menší než obvykle. I přesto musíme pochválit za opětovně výborný výkon Davida Jandečku, letošního vítěze této kategorie. Vloni se umístil na třetím místě jako tercián a po roce již dokázal postoupit na příčku nejvyšší. Spolu s ním postupuje do okresního kola Beáta Šubínová- z druhého místa. S velkým bodovým rozdílem od finalisty se podělila o třetí místo dvě děvčata= Lenka Mezeiová a Sofie Dlouhá.

2. kategorie má na naší škole dvě podskupiny, gymnazijní a pedagogickou. Stejné zadání, stejné úsilí, rozdílné výsledky. Oktavánka Ulrika Tillmann odnáší vavřín nejlepšího češtináře již podruhé (1. místo i v loňském roce), jako „štamgast“ češtinářské olympiády zraje jako víno, neboť se zúčastnila každý rok a vícekrát se dostala do užšího výběru i v okresním kole! Získala celkově 31 bodů. Na stejném prvním místě-  za pedagogickou školu, zazářila Kateřina Jirků. Sice získala méně bodů- 25, ale jako studentka teprve 1. ročníku si zaslouží uznání za velmi dobrý výkon! 

Do okresního kola jsou nominováni i ti, kteří se umístili na druhém a třetím místě. Za gymnázium:  Jitka Richterová- sexta,  Aneta Tatíčková –II. roč. G, za odbornou SŠ: Eliška Nuhlíčková- 1. L, Jaroslav Komberec- 3. L.

Všem zúčastněným děkujeme za jejich zájem o český jazyk a ve většině případů i za prokázané dobré znalosti.

 Veliký dík patří zejména češtinářkám, které se podílely na organizaci a vyhodnocení všech prací, paní profesorce Novákové a Šorčíkové. S technickými problémy IT nám velice pomohla i paní profesorka Štefánková, bez ní by zadání olympiády nebylo vůbec realizováno.

Za celou porotu Olympiády v českém jazyce, Daniela Sošková

Poslední novinky