Olympiáda v českém jazyce

11. února 2015

Okresní kola olympiády v českém jazyce I. a II. kategorie se konala 10. února 2015 v budově Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře.

Naši studenti se opět představili v roli favoritů. Při poměřování znalostí, dovedností, ba i tvůrčí invence a fantazie se sešlo v I. kategorii 30 účastníků především ze základních škol, avšak doplněných i terciány a kvartány z osmiletých gymnázií.
Opravdu velké uznání si tudíž zaslouží náš student David Jandečka z kvarty, který se již podruhé předvedl jako horký kandidát na medailové pozice a letos získal krásné druhé místo. Vítězkou mezi svými vrstevníky se stala žákyně ZŠ, Masarykova, Čáslav, A.- Rindová. Ona i náš student jsou nominováni jako nejlepší z Kutnohorska do krajského kola v Praze. Obrovskou radost nám udělali zástupci v II. kategorii, kteří zdrtili soupeře v tvrdé konkurenci 16 středoškoláků. Vynikající a standardně excelentní výkony podává v této soutěži Ulrika Tillmann. Již v předcházejících letech získávala jedno vítězství za druhým v mnohých jazykových soutěžích a olympiádách. Je vynikající němčinářka, ale jak je patrno, v mateřském jazyce nezaostává. Naopak prokazuje stabilně fantastické výkony, což jí jistě usnadní cestu k letošní maturitě a zbaví ji zbytečné trémy a obav z neúspěchu. I v letošním okresním kole byla nejlepší, a to zejména díky výborně napsané úvaze na téma vycházející z citátu od M. Horníčka“. Získala.pomyslné zlato !!!!
O druhé a třetí místo se vedl boj mezi kutnohorskými gymnázii. 2. místo obsadila studentka GOJ a třetí příčku získala dívka z církevního gymnázia.
Ovšem musíme pochválit i další naše reprezentanty, kteří vysloveně bombardovali přední pozice. Aneta Tatíčková= 4. v pořadí, Jaroslav Komberec = 5., Jitka Richterová= 6.
Všichni naši studenti, jak z gymnázia, tak i lycea a pedagogické školy dokázali, že mají potenciál na to, aby i další roky opět výborně reprezentovali Gymnázium a SOŠPg Čáslav a uplatnili své znalosti z hodin českého jazyka a literatury, které jsou prokazatelně vedeny na profesionálně vysoké úrovni.
Všem zúčastněným děkujeme za perfektní reprezentaci a GRATULUJEME !!!!!
Mgr. Daniela Sošková