Přírodovědný klokan

17. října 2017

11. října se žáci naší školy zapojili do celostátní soutěže s názvem Přírodovědný klokan, která je zaměřena na znalosti z matematiky, fyziky, chemie, biologie a zeměpisu.

Soutěžilo se v kategorii Kadet a Junior. Kategorie Kadet se zúčastnilo dvanáct žáků z tercie. První místo obsadil Martin Kubeš, druhé Richard Weber a třetí Jakub Veselý.

V kategorii Junior, která je organizována pro žáky prvních a druhých ročníků středních škol, soutěžilo celkem šestnáct studentů. Letos si nejlépe vedli Vojtěch Pavlas (II. G), Kryštof Vrhel (I. G) a Marek Benda (II. G). Soutěžící Vojta a Marek obsadili první místa, stejně jako v minulém ročníku soutěže.

Protože ještě nevíme, jak žáci dopadli v celostátním měřítku, zaslouží si všichni pochvalu.

Mgr. Jana Krejčíková, Mgr. Jitka Fialová a Mgr. Monika Kolářová