Půlstoletí s Cimrmanem

19. prosince 2017

Kdy proběhlo? - 1.12.2017 Kde proběhlo? - Dusíkovo divadlo Čáslav Co proběhlo? – Výstava shrnující padesátileté působení Divadla Járy Cimrmana na divadelní scéně a zároveň představuje život samotného mystifikátora.

A co my, studentky specializace HV 4. ročníku SOŠPg? – Byly jsme pozvány, abychom svým zpěvem zahájily vernisáž. Pod taktovkou Mgr. Jany Vrňákové a za klavírního doprovodu Mgr. Lukáše Ondrašíka jsme představili písně z různých koutů světa (lidovou českou, finskou, africkou), kterými jsme se snažili jít ve stopách Cimrmana, přidali jsme píseň W+V, jejichž hravost stojí u kořenů avantgardního divadla. Odměnou nám byly široké úsměvy nejen divadelních aktérů, ale i bouřlivý potlesk Zdeňka Svěráka. Následné vypravování o historii divadla, autogramiáda i večerní představení hry Lijavec nám žene na rty větu: „Děkujeme za možnost být při tom.“

studentky 4.SOŠPg (specializace HV)