Pedagogické muzeum J. A. Komenského v Praze již po třetí

12. října 2015

Pedagogické muzeum J. A. Komenského v Praze přivítalo již po třetí naši školu v tomto školním roce. Tentokrát třídu 4.a SOŠPg , a to 8.10. 2015.

Zatímco předešlým studentům svítilo na cestu sluníčko, nás čekal deštivý den. Ale touha za poznáním a dílem J. A. Komenského nás motivovala k zvládnutí pěší procházky mezi kapkami deště až do cíle.

Bedlivě jsme pročítali otázky v  pracovních sešitech a svědomitě odpovídali na dotazy.. Touto netradiční  formou vyučování jsme zjistili mnoho zajímavých informací. Např. jsme rozluštili nápis v cyrilici, zopakovali si fakulty pražské univerzity v době založení, dozvěděli se jméno dívky, která první studovala na filozofické fakultě, probrali se školními obrazy s originálními názvy   od K. S. Amerlinga…na vlastní oči viděli, jak vypadal Dekret kutnohorský, třída prvního dívčího gymnázia a také objevili, že vysvědčení Edvarda Beneše obsahovalo i dostatečnou. Společně jsme  zasedli do školních lavic a vyzkoušeli  psát brkem  namáčeným v kalamáři, usmívali se nad využitím rákosky, oslí lavicí, ale také politickým nařízením z r.1805, jaký měl být učitel…Posuďte sami – viz příloha.

Za uskutečnění náhledu do dějin školství a inspiraci pro další studium  děkujeme paní profesorce PhDr. Marii Frajerové a   paní profesorce Mgr. Miladě Bártové.

Za třídu 4.a Nikol Kokrdová