Ples

26. února 2015

Letošní únorový pátek třináctého rozhodně nebyl smolným dnem pro 44 maturantů Oktávy a IV. G. – večer jim totiž patřil celý svět.

Po několikaměsíčních přípravách, mnohdy náročných fyzicky i psychicky, se konečně vydali na cestu do po světě se zastávkami v Paříži, Londýně, New Yorku a Mexico City.
Ples byl zahájen maturitními videi. Zatímco Oktávě se (ne)povedlo utéct z vězení, IV. G. zachraňovala svou třídní profesorku z dovolené. Následovala předtančení, u obou tříd velmi povedená, a konečně došlo i na slavnostní šerpování. Po slavnostním přípitku a studentské hymně se začalo tancovat – a na parketu bylo skutečně plno; všechny lístky byly totiž vyprodané. K tanci i poslechu hrála kapela Blue Band s netradičním repertoárem.

Maturanti se vyřádili i při zašlapávání šerp a o půlnoci přišla na řadu vtipná překvapení obou tříd. Celý večer vládla příjemná atmosféra a ples byl tradičně událostí, kde se setkali bývalí i současní studenti školy. Děkujeme maturantům za tak zdařilou a dobře zorganizovanou akci a skvělou zábavu. Dík si zaslouží i třídní profesorky a pan ředitel, zvláště za svou trpělivost při šerpování. A v neposlední řadě děkujeme také všem návštěvníkům, že se dostavili v tak hojném počtu a vyprovodili Oktávu a IV.G. – kam jinam, než do světa.

Ulrika Tillmann