Pohár vědy

10. května 2017

I letos jsme se přihlásili do mezinárodní fyzikální soutěže Pohár vědy. Letošní kolo má podtitul Polaris. (Název je podle Polárky, která vždy ukazovala lidem směr).

V této soutěži jsme neřešili žádné složité fyzikální úlohy. Každý měsíc nám zadali úkol. Když se někomu líbil, tak se o něj přihlásil a následně měl měsíc na zpracování a popsání toho, co vytvořil.

Například v lednovém kole jsme vybrali jméno týmu- “To jsme se neučili”. Také jsme měli za úkol navrhnout a pojmenovat vlastní souhvězdí, erb týmu a namalovat jej.

Dále jsme plnili teoretické (výzkumné úkoly). Například jsme měli zjistit vzdálenost vesmírné stanice od Země, nebo uvést 3 vlivy, které působí na člověka ve vesmíru a popsat, co je jejich příčinou a jakými způsoby se jim snaží kosmonauti zamezit, nebo je alespoň zmírnit. Dále jsme pozorovali souhvězdí, zabývali se meteorologií a tříděním odpadů.

Poslední částí byl projekt a praxe. Sestavili jsme experiment, na kterém jsme popsali, kde musí být těžiště, aby tělesa zůstala ve stabilní poloze. Sestrojili jsme anemometr, periskop. Ke všemu nám stačili běžné věci, které najdeme doma- třeba krabice, vidličky, kelímky, zrcátka nebo skleničky….

Děkujeme p. profesorce Krejčíkové, že nám dala možnost se do této soutěže zapojit. Podívejte se na video.

Sekunda

Poslední novinky