Poslední zvonění oktávy

22. dubna 2013

Osm let jsme se na ten den těšili, ale čím více se blížil, přáli jsme si, aby snad nikdy nebyl

Od ukončení střední školy už nás dělí jen maturita, takže nezbývalo, než se rozloučit. A to ve velkém stylu! Rozloučili jsme se se spolužáky, kteří naše řádění pochopí, až jednou sami budou v maturitním ročníku. Rozloučili jsme se s budovou školy a se školními lavicemi, kam jsme osm let usedali. Rozloučili jsme se se vším, co nám bylo milé, i co se nám nelíbilo.

Loučíme se i s pedagogickým sborem. Již to zaznělo v našem rozhlasovém vysílání, ale přesto ještě jednou děkujeme všem, kdo se podíleli na našem vzdělávacím procesu. Nejvíce děkujeme paní prof. Čechové za to, že nám byla skvělou třídní. Víme, že vychovat z nás (snad) dospělé lidi s vlastním uvažováním nebylo jednoduché, ale i my jsme se do oktávy dostali a teď už vás jen prosíme o jedno – držte nám palce, aby těch osm let v našem ústavu nebylo zbytečných a aby nás ty společné roky někam dovedly. K úspěšné maturitě… a ještě o kus dál!

Za oktávu Terezie Stajnerová