Poslední zvonění

14. května 2014

Poslední den na střední škole jsme se rozhodly strávit ve velkém stylu.

A stejně jako na každé jiné budoucí maturanty, i na nás čekalo poslední zvonění. Jelikož nejsme jen tak obyčejná třída, objevily se v našich řadách velmi nápadité kostýmy a převleky, díky kterým jsme si mohly lehce smlsnout na svých mladších spolužácích. Důležitou částí našeho celodenního programu bylo předání 'žezla' naším mladším kolegyním a kolegům z pedagogických řad, na které maturita čeká v následujícím školním roce. Vyzkoušet si mohli krmení jogurtem poslepu, poznávání vůní či shazování mincí z krémem potřeného obličeje. Přestože jsme ´čekatale´ trochu potrápily, byly jsme odměněny plnými stoly doma připravených sladkostí. Nejdůležitějším okamžikem bylo poslední seběhnutí  z nejvyššího patra budovy a rozloučení se s naší Alma Mater. Před ředitelnou jsme vystřihly studentskou hymnu a zamířily do přízemí, kde na nás čekali ostatní studenti školy. Byly to krásné čtyři roky zakončené tím, čím jsme začínaly - zpěvem.

Nyní už můžeme říct, že jsme dosáhly svého prvotního cíle, že z této školy po maturitních zkouškách vzejdou skutečné paní učitelky a že tyto čtyři roky, i když někdy poněkud těžké, rozhodně nebyly zbytečné.

Pavlína Kratochvílová