Prague

16. října 2017

Na otázku jestli znáte Prahu, vám většina lidí odpoví kladně a ještě se podivuje nad tím, jak hloupou otázku to dostala.

Když ovšem pokračujete v dotazování a chcete vyzvědět, co v Praze ta většina lidí zná, odpověď už tak jednoznačná nebude. A když se zeptáte, kudyže vede tzv. královská cesta, to už vám z většiny lidí zbyde nepatrná menšina, která správnou odpověď bude znát.

Studenti IV. G se v rámci příprav k maturitě z anglického jazyka vybrali do historického centra Prahy, kde absolvovali komentovanou prohlídku nejznámějších památek, které lemují právě výše zmiňovanou královskou cestu. Komentátory, moderátory nebo-li průvodci byli oni sami, a jak jinak, než v angličtině. Přednést připravený komentář vůbec nebylo snadné, protože centrum bylo plné turistů a občas si téměř nebylo kam stoupnout. Studenti ale všechno zvládli se svojí pověstnou pečlivostí. Jejich výkony neméně pozorně posuzovala vyučující angličtiny i paní profesorka třídní.

R. Slobodová