Praktická část maturity z dramatické výchovy

22. května 2018

V pátek 11. května 2018 dopoledne na Malé scéně Dusíkova divadla proběhla praktická maturita dramatické výchovy specializace 4.L, a to konkrétně autorským představením Není Filip jako Filip (pozn.: podobnost názvu s dramatem Oscara Wildea je čistě náhodná).

Jedná se o inscenaci, kterou studenti vytvářeli samostatně v duchu commedie dell´arte, děj má jednoduchou zápletku, typické postavy byly převedeny do současnosti. Místo pantalloneho a dottora se tak potkáváme s plachým ředitelem školy a přísnou, leč alkoholu holdující učitelkou. Oba jsou zároveň rodiči dvou žáků z maturitních ročníků, kteří ale nechodí do školy, což má vyřešit povinný vzdělávací kurz. Mezi žáky maturitních ročníků se tak tvoří „milenecké páry“, které se však vlivem sociálních sítí v reálu ani neznají, takže snadno může dojít k záměně jednoho Filipa ze 4.a za jiného ze 4.b. Nakonec však všechno dobře dopadne.

Studenti 4.L následně svoji práci na inscenaci obhájili před maturitní komisí v učebně č. 30 a mohou se těšit na závěrečné ústní zkoušky, které jejich cestu naším vzdělávacím ústavem završí. Popřejme jim hodně štěstí nejen při maturitě, ale i v následném osobním životě.

MgA. Martin Domkář