Převzetí oktavánské štafety

9. května 2016

29. dubna se konalo poslední zvonění maturitních tříd. Stejně jako v minulých letech byli studenti předmaturitních ročníků pasováni na „čtvrťáky“ a „oktavány“.

Naše pasování probíhalo na školním dvoře formou zábavných her a kvízů. Za přípravu a příjemné uvedení do posledního ročníku oktávě děkujeme.

Na naší škole je tradicí, že se třídy nejprve rozloučí se studenty a učiteli osobně písněmi v každé třídě, dále formou rozhlasu a nakonec se celá škola shromáždí v přízemí školní budovy nebo na dvoře. Maturanti se posadí na zem, ostatní studenti je obklopí ze všech stran, někdo se chopí kytary a společně všichni zpívají známé písně. Pro mnoho studentů, zvlášť pro maturanty, je to hezká a dojemná událost, na kterou by se nemělo zapomínat a stojí za to, se jí zúčastnit.

Příští rok se samozřejmě bude poslední zvonění opět konat. Těšíme se na hojnou účast jak studentů, tak učitelů.

Za třídu septima

Jitka Richterová