Příjemně strávený čas v České televizi

11. května 2014

Poslední dubnový den se vydala kvinta do zajímavých prostor České televize v doprovodu prof. Rýparové a Kořínkové.

Pan průvodce nás na začátku seznámil s historií, strukturou a současným posláním ČT v projekční místnosti, kde si mohl každý zkusit práci s kamerou nebo „osahat“ kostýmy ze známých pohádek a filmů, vyrobených v ČT. Následně jsme se vydali do nahrávacích studií, kde se točí např. Kouzelná školka, Bludiště, Etiketa či Sama doma. Právě v posledně jmenovaném studiu jsme mohli sledovat poslední zkoušku na živé vysílání, které následovalo za hodinu. Se zaujetím jsme zde pozorovali práci pana režiséra s celým štábem a profesionální výstup Ester Janečkové. Tak trochu jsme litovali, že je pro běžného návštěvníka nedostupné zpravodajské oddělení, nebo střižny. I tak jsme viděli spoustu zajímavých věcí a pochopili, že za každým vysíláním stojí mnoho práce a úsilí celého natáčecího štábu a to nemluvě o tvorbě kulis a kostýmů. Českou televizi jsme tak opouštěli s vědomím, že je to velká budova, kde se dějí velké věci.

Účastníci exkurze