S Honzou po západu USA

13. listopadu 2015

Je lepší něco jednou vidět na vlastní oči, než o tom tisíckrát slyšet z vyprávění. Těmito slovy by mohl začít své povídání Jan Finsterle z oktávy.

Jeho cestovatelská přednáška nám zpestřila dvouhodinový seminář z volitelného zeměpisu. S Honzou jsme projeli západní část USA, od Seattlu až po Denver. Navštívili jsme několik národních parků jako notoricky známý a sírou vonící Yellowstone, sekvojemi porostlý Redwood nebo skalnatý NP Yosemite. Mohli jsme si „osahat“ úlomek sekvojového dřeva z NP Sequoia nebo prozkoumat minerály z Death Valley. Nechybělo zastavení v Grand Canyonu a Skalistých horách, kde si Honza vyzkoušel vysokohorskou turistiku na vrchol Mt. Elbert. Neméně zajímavé bylo vyprávění o San Franciscu, s jeho filmově známou ulicí Lombard Street a nedalekou věznicí Alcatraz nebo o „Městě hříchu“ – Las Vegas.  Dozvěděli jsme se zajímavé informace o zvycích (i zlozvycích) běžných Američanů, jejich stylu života a třeba i o vztahu k jídlu.

Dále bychom mohli pokračovat výčtem neméně zajímavých měst a míst, které Honza se svojí rodinou navštívil, ale podstatné je jedno. Díky Honzově nadšenému vyprávění a popisu všeho, co viděl, jsme se mohli na pár hodin přenést ze školního stereotypu do nádherných koutů naší země a vychutnat si atmosféru západu USA. Za mě „palec nahoru“.

 

Lenka Kořínková    

Poslední novinky