S paní Blažkovou nejen o dospívání a zdravém životním stylu

4. ledna 2017

První školní den v novém kalendářním roce přijela našim studentům zpestřit paní Mgr. Alena Blažková ze společnosti MP Education.

Každoročně k nám přijíždí s cyklem výchovně vzdělávacích přednášek o dospívání, reprodukčním chování a správném životním stylu. Poprvé jsme pro starší ročníky zařadili téma týkající se problematiky poruch příjmu potravy s názvem „ Pohled do zrcadla aneb jak se vidím JÁ“. Nebezpečí anorexie či mentální bulimie je stále aktuálnější a zdravé stravování se dotýká nás všech. Paní Blažková opět dokázala naše studenty zaujmout svým bezprostředním a otevřeným projevem s nepostradatelnou dávkou vtipu jazykem dnešních teenagerů. Nechyběly postřehy z vlastního života a příhody z jiných škol. Díky uvolněné atmosféře se žáci aktivně zapojili do diskuse, nejvíce otevření byli naši primánci, kteří se s přednáškou podobného typu setkali poprvé. Díky zpětné vazbě od studentů se můžeme ujistit, že přednášky tohoto zaměření mají své nepostradatelné místo nejen ve výuce biologie.

Mgr. Lenka Kořínková