Sexta a Drážďany v době vánoční

6. ledna 2014

Ve středu, dne 19. 12. 2013, se třída sexta vydala na předvánoční výlet do saského města Drážďany.

V brzkých ranních hodinách vyrazil vlak směrem  Dresden Hauptbahnhof. Po komfortní a svižné cestě jsme se vydali rovnou vstříc historickému městu.

Cesta byla naplánována opravdu precizně, k jednotlivým památkám bylo dokonce možno vyslechnout si dvojjazyčný výklad žáků skupiny německého jazyka. Okružní cestou jsme míjeli nádherné barokní památky jako Kreuzkirche, Frauenkirche, Hofkirche či jednu z nejkrásnějších světových operních scén, Semperoper. Musíme také zmínit pohled na Nové Město přes řeku Labe z Brühlsche Terrasse, přezdívané ´Balkón Evropy´. Opravdu nebylo času nazbyt, a tak bohužel nezbylo na samotný Zwinger moc prostoru. Nicméně i ta hodina v galerii starých mistrů či v matematicko-fyzikálním salónu stála za to. Zakončení proběhlo jako tradičně na místních vánočních trzích.

Kde je dobře, utíká čas rychle. Ani jsme se tedy nenadáli a obtěžkáni dárky a zážitky jsme se promrzlí v odpoledních hodinách vydali zpět domů.
I přes počáteční potíže se zařizováním nakonec vše dopadlo úspěšně. Tímto jako třída mockrát děkujeme Janu Finsterlemu za organizaci a všechno náročné zařizování. Další dík putuje našemu ochotnému doprovodu, profesorkám Žákové a Horákové.