Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

22. prosince 2013

Dne 18. 12. 2013 proběhlo na naší škole školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Soutěž byla zorganizována ve dvou kategoriích. Celkově se zúčastnilo 20 žáků a žákyň.

Soutěž je již tradičně rozdělena do tří částí. Nejprve se uchazeč představí v krátkém rozhovoru, dále reaguje na obrázek a v závěru se snaží porotu přesvědčit o své pohotovosti, jazykové komunikativnosti i o odborných vědomostech k tématu, které si vylosuje. Celé ústní části předchází poslech s porozuměním.

V kategorii II. B soutěžili žáci a žákyně tercie a kvarty: 1. místo obsadila Natálie Phamová z kvarty, 2. místo Barbora Vášová z tercie a 3. místo obsadila Hana Jelínková z kvarty.

Nejvíce uchazečů bylo již tradičně ve III. kategorii, zde bylo celkem 15 soutěžících.

1. místo obsadila – Andrea Buchtová ze III. ročníku gymnázia 2. místo získala Kristýna Zemanová ze III. ročníku gymnázia a na 3. místě se umístila Kateřina Chroustovská ze III. ročníku gymnázia. Výsledky ostatních studentů a studentek byly taktéž výborné.

V okresním kole nás budou zastupovat první tři z jednotlivých kategorií. V letošním školním roce se okresní kolo uskuteční na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře, tak věřme, že si všichni povedou výborně.

Do dalších let si přejeme setkávat se s kvalitními a schopnými účastníky tak, jak tomu bylo v letošním roce.

Mgr. Ivana Frýbová