ŠKOLNÍ TURNAJ V PÉTANQUE- ANEB FRANCOUZŠTINÁŘI „ V AKCI“

25. června 2014

Dne 24. června 2014 se uskutečnil školní turnaj v tradiční francouzské hře s koulemi- pétanque (čteno petánk). Zúčastnili se ti, kteří studují tento krásný románský jazyk- franštinu, od tercie až po septimu.

Pouze třída sexta absentovala kvůli narychlo realizované exkurzi do pražské galerie.

Celkem bylo vytvořeno 8 týmů, které si zvolily pro přehlednou identifikaci originální názvy:

Tercie= „Párky v rohlíku“, Kvarta=“ Méďové“, Kvinta 1= „ Madagascar“, Kvinta 2= „ Kovový koule“, Septima 1= „ Horalky“, Septima 2= „ Třetina septimy“, Směs Kvinta+ Septima= „ Jedničky“, Směs Kvarta+ Septima= „ Szabotoni“.

V „ pavouku“ kvalifikace, kdy mezi sebou svedly urputný zápas, nakonec obsadily 1. čtyři příčky následující týmy:

1. KOVOVÝ KOULE = A. Štefánková, D. Čermáková, M. Mensová. Všechny obdržely 8GB flash disk

2. TŘETINA SEPTIMY= M. Voženílková, A. Moravcová, B. Šímová. Cena= čokolády 300gr + psací souprava

3. JEDNIČKY = P. Kuznierz, A. M. Ponertová, K. Šímová. Odměna= sady 2 čokolád pro každého

4. PÁRKY V ROHLÍKU= L.Mezeiová, J. Procházka, J. Čuchal= čínská pera

Celá akce proběhla za slunečného počasí na hřišti za školou. Hráče přišel povzbudit i pan ředitel, který předvedl vzorové hody a nastavil vysokou laťku téměř profesionální techniky.

Fandit své třídě přišla i kolegyně, paní profesorka Lenka Kořínková, a snad i proto její studentky zazářily a VYHRÁLY!

Za účast všem děkuje organizátorka celé akce,

vyučující francouzského jazyka, Daniela Sošková