Školní výlet do Telče

25. června 2015

Dne 18. a 19. června vyrazila třída kvarta společně s profesorkami Hyblerovou a Meszárošovou na školní výlet do Telče.

Zabydleli jsme se v turistické ubytovně Klubu českých turistů. Ubytování to bylo pravda jen pro odvážné, ale za jednu noc nás blechy poštípat nestačily. Prvního dne jsme si prohlédli náměstí a zámek se zahradami. Shodou náhod se zde konal Veletrh sociálních služeb. Celá akce byla provázena bohatým kulturním programem, takže jsme zhlédli několik tanečních a hudebních vystoupení. Abychom si odpočinuli od ruchu města, vyrazili jsme na rozhlednu Oslednice, odtud jsme měli Telč jako na dlani.

Ti, kteří trpěli vzdělávacími abstinenčními příznaky, si šli vyslechnout přednášku věnovanou šestistému výročí úmrtí mistra Jana Husa. Rozdělili jsme se na dvě početně nevyvážené skupiny, první tvořil pedagogický dozor společně (hádejte s kým, můžete třikrát) s Lenkou Mezeiovou a Radovanem Kadlecem. Ti, kteří si na přednášku, vzhledem k právě končícímu školnímu roku, již netroufli, se mezitím kochali historickým náměstím renesanční Telče, případně se rozhodli občerstvit např. zmrzlinou či jinou dobrotou své tělo. Druhý den jsme za neustálého bloudění prošli naučnou stezku s lipovou alejí a kolem poledne vyrazili zpět do Čáslavi. Přestože nám počasí nepřálo, výlet se povedl.

Barbora Vášová a Ingrid Tillmann