Týden s rodilými mluvčími

29. května 2014

V týdnu od 19. do 23. května proběhl na naší škole kurz anglického jazyka s rodilými mluvčími, Chrisem St. Hilairem z Kalifornie a Chrisem Seniorem z jihovýchodní Anglie.

První den jsme se hlavně seznamovali a poznávali se, druhý den jsme již konverzovali na různá témata, například o turismu, slavných osobnostech a kriminalitě. Později jsme diskutovali i o globálních problémech, které sužují náš svět a na odlehčení jsme si zahráli i několik her a soutěží, které rozvíjely naši schopnost reagovat v cizím jazyce. V tomto týdnu jsme si také rozšířili slovní zásobu o slangové výrazy, jak anglické, tak americké.

Mrzelo nás, že tento týden utekl tak rychle. S Chrisy jsme se opravdu dobře seznámili a poslední dva dny jsme byli spíše kamarádi, než učitelé a studenti, a s mluvčími jsme se scházeli i mimo vyučování.

Tímto bychom chtěli poděkovat profesorkám anglického jazyka za zprostředkování této zkušenosti a těšíme se na další podobné zážitky, pokud možno se stejnými instruktory.

Za účastníky kurzu Karolína Kozohorská.