Umíme na jevišti prostě být

10. října 2013

S kručícím břichem (neboť obědový párek se s žaludkem už dávno rozloučil), mírně pocuchanými nervy, ale naprosto šťastné jsme dorazily domů v sobotu večer z divadelní přehlídky Zámecká prkna v Kolíně my, studentky 4. ročníku SOŠPg specializace DV a jejich učitelka.

Příčina našeho štěstí byla prostá: Zvládly jsme to! Zvládly jsme se svou inscenací Dům Bernardy Alby veřejně vystoupit na divadelní přehlídce mezi ostatními středoškolskými soubory! A odezva zasvěceného publika a poroty nám vehnala slzy do očí a ruměnec do tváří.

„Velmi silné představení. Umíte herecky přesvědčivě vyjádřit velké emoce, aniž byste přehrávaly. Když jsme viděli scénu ve tvaru arény, báli jsme se, že to nezvládnete uhrát, ale zbytečně.“ „Nejkrásnější je, že tyto dívky umějí na jevišti prostě být!“ to byla největší poklona, která zazněla z úst předsedy poroty, režiséra příbramského divadla Milana Schejbala, jehož mnoha cennými postřehy a slovy chvály, která se tak dobře poslouchají, doplňovaly divadelní dramaturgyně Pavlína Schejbalová a herečka pardubického divadla Petra Tenorová.

Porota samozřejmě našla i pár sporných momentů inscenace, za jejichž reflexi jsme jim velmi vděčny, protože nám umožní tyto připomínky ještě do představení zakomponovat.

Zvláštní poděkování za nezapomenutelný zážitek patří Míše Skuhravé, která  ve velmi krátkém čase převzala za nemocnou spolužačku jednu z hlavních rolí  a zvládla ji bravurně, dále Martině Pilgerové ze 4.SOŠPg, která obětavě zaskočila v roli Služky,  Zuzce Rutové ze 2.b, která bezchybně pouštěla u zvukařského pultu hudbu, aniž by předtím měla řádnou možnost si to vyzkoušet, a Gabče Rutové, která na sebe brala všechny těžkosti shánění záskoků a přezkušování.

 

Za všechny

 

učitelka šťastná jako blecha

Poslední novinky