Úspěšná reprezentace mladých geografů

6. května 2015

Jako každý rok jsme se i letos probojovali do krajského kola zeměpisné soutěže Eurorebus. Pražským kláním, kterého se zúčastnilo na 450 žáků z různých typů škol, tradičně provázel známý moderátor Jan Kovařík.

Ve středoškolské kategorii naši školu reprezentovali Vojtěch Vařečka, Radoslav Hašek a Martin Kostrubanič a vedli si nadmíru úspěšně. Přestože bylo naše družstvo složeno pouze ze žáků prvního ročníku čtyřletého gymnázia a patřilo tedy k nejmladším, obsadilo krásné 6. místo a zůstalo jen jednu postupovou pozici od celorepublikového finále. Navíc Radoslav Hašek skončil mezi jednotlivci na velice pěkném 7. místě. Tyto výsledky jsou tedy příslibem do budoucna a již nyní se těšíme na další ročník.

Mgr. Tomáš Hasík, Mgr. Lenka Kořínková

Poslední novinky