Vánoční koncert

4. ledna 2018

Ve čtvrtek 21. prosince rozezněly hlasy dívčího pěveckého sboru pedagogické školy čáslavský evangelický kostel.

Pod taktovkou Mgr. Jany Vrňákové, za klavírního doprovodu Mgr. Lukáše Ondrašíka a průvodního slova Mgr. Ilony Pipkové se chrámovým prostorem vedle češtiny nesla latina, italština, angličtina, a dokonce i finština. Pestrosti jazyků odpovídala rozmanitost kompozičních postupů, šíře hudebních žánrů a forem a odlišný charakter skladeb, které byly na programu. Kromě sborových písní zazněla i díla určená pro sólovou instrumentální hru nebo sólový zpěv. Závěr vystoupení byl jako obvykle věnován vánočním písním a pásmu českých koled.

Dojemnou tečku za letošními koncerty připravily studentky 4. ročníku, které se večerním vystoupením loučily se svým působením v pěveckém sboru. Jejich krátký program, citlivě a vkusně připravený a prezentovaný, byl milým překvapením a příslibem, že se při práci s dětmi nebo v dalším studiu určitě neztratí.

Děkujeme všem sboristkám, které zpříjemnily předvánoční čas nejen spolužákům, ale i rodičům, kamarádům a dalším návštěvníkům z řad bývalých studentů a široké veřejnosti, a paní Duškové, farářce evangelického kostela, které věnujeme část výtěžku jako sponzorský dar.

Pěvecký sbor