Fyzika v praxi

14. února 2017

Nejprve celá výprava zamířila na Matematicko-fyzikální fakultu, kde studenti měli možnost shlédnout hodinovou přednášku na téma Termika a molekulová fyzika, která byla obohacena o zajímavé pokusy. Přednášející byli RNDr. Petr Kácovský, Ph.D. a Mgr. Václava Kopecká, kteří nejen, že měli celou látku, jak se říká, „zmáknutou“, ale dokázali taktéž zaujmout pozornost svým projevem a vysvětlit žákům nevysvětlitelné.

Jako druhou a poslední zastávkou bylo Národní technické muzeum, kde jsme si prošli 14 expozic s určitým zaměřením a dozvěděli se spoustu zajímavých informací (např. Architektura, stavitelství a design, Astronomie, Doprava, Fotografický ateliér, Hornictví, Hutnictví, Chemie kolem nás, atd.).

Za doprovod děkujeme paní profesorce Krejčíkové a Šorčíkové.

Sofie Dlouhá