Vědecký jarmark

14. října 2013

Na konci září se třídy kvarta a sexta účastnily Vědeckého jarmarku v pražských Dejvicích.

Měli jsme možnost si vyzkoušet a prohlédnout projekty, které ve stáncích předváděli studenti z vysokých škol. V areálu se nacházelo nejvíce stánků z ČVUT a VŠCHT, ve kterých nám byly předváděny pokusy ze všech přírodovědných oborů – od mikrobiologie přes chemoluminiscenci až po fyzikální experimenty s elektřinou. Také jsme si otestovali znalosti z forenzní analytiky přímo od expertů z Kriminalistického ústavu v Praze. Program také zahrnoval řadu přednášek na různá témata z chemie a fyziky s výkladem přímo od profesorů VŠCHT v budově školy.

Počasí nám sice nepřálo, ale přesto jsme si rádi prošli celý areál jarmarku. Za tuto exkurzi děkujeme všem profesorkám, jmenovitě Buřičové, Žákové a Krejčíkové.

sexta