Vodácký kurz 2015

25. června 2015

V termínu od pondělí 15. 6. 2015 do pátku 19. 6. 2015 se skupina asi padesáti odvážných studentů z tříd SEPTIMY, III. G. a 3. L. vydala sjíždět divoké vody řeky Vltavy.

Jestliže je začátek studia na naší škole pro mnohé symbolizován adaptačním kurzem, tak náznak blížícího se závěru přináší právě kurz vodácký.

Pokud by bylo v silách autora shrnout těchto pět dní do ´reportáže v kostce´, znamenalo by to …

• Celodenní cestu vlakem a autobusem do Vyššího Brodu a odtud postupně na lodích a raftech přes Český Krumlov až do Zlaté Koruny
  • Celkem 51 ujetých říčních kilometrů
  • Převážně zataženo, občasný déšť a jeden nádherný slunečný den strávený v Českém Krumlově
  • Nulové ztráty na životech, pouze pár permanentně namočených studentů, kteří se při sjíždění jezů ocitli záhadně hlavou dolů
  • Připálené špagety a palačinky flambované na ohni

Tímto děkujeme kabinetu tělocviku, jmenovitě profesorům Francovi, Hnátkové, Formanové, Mrázové a samozřejmě panu školníkovi za organizaci, plné nasazení a doprovod po celou dobu akce. Zároveň děkujeme za nově nabyté zkušenosti se sjížděním divoké řeky, které snad příští rok zdárně zúročíme i u samotných maturit.

Ahooj!