Výlet na městský úřad, aneb naše třída na exkurzi

10. října 2014

Dne 29. září podnikla naše třída kvarta menší výlet na Městský úřad v Čáslavi.

Účel naší návštěvy spočíval především v získání informací k tématu občanství, občenských průkazů a cestovních pasů. Právě proto jsme navštívili Odbor evidence obyvatel a také Odbor občanských a řidičských průkazů.

Dozvěděli jsme se mnoho detailů jak o proceduře zhotovení občanských průkazů, tak i o tom, proč se nevyplatí nosit dredy, pokud jste řidič. Většina zadržených obyvatel Čáslavi, kvůli řízení pod vlivem alkoholu je totiž měla ☺.

Ten, kdo dával při exkurzi pozor, mohl slyšet například o podmínkách získání občanství, nebo o platné době cestovního pasu u dětí atd.

Nově nabyté informace určitě využijeme, protože většina z nás si v brzké době půjde do těchto míst o vydání onoho průkazu identity požádat.

Poslední novinky